Ubytování v soukromí Božena Čapková

Je třeba instalovat nový Flash Player.

Kam na výlet?

Zdejší krajina a okolí Mikulova Vám nabízí bezpočet možností, kam na výlet. Z pestrého výběru si můžete vybrat, zda–li za historií, kulturou či sportovním vyžití.

Lednicko-valtický areál

Lednice

Kam na výlet - Zámek LedniceDominantou Lednice je zámek, obklopený parkem s Minaretem a Janohradem. V areálu lze navštívit akvárium Malawi či přehlídku dravců. Obcí prochází červená turistická trasa, která vede do Valtic na jihu a k Novomlýnským nádržím na severozápadě. Zelená turistická značka spojuje Lednici s Břeclaví.

Kam na výlet - MinaretMinaret

Rozhledna Minaret se nachází v lednickém parku asi 2 km severně od zámku Kolem Zámeckého rybníka k ní vedou dvě cesty, na jedné z nich jsou pozůstatky Akvaduktu. Po Dyji sem jezdí turistické loďky, po prašných cestách koňská spřežení.

Janův hrad

Kam na výlet - Janův hradJanohrad se nachází asi 4 km východně od Lednice. Ke stavbě, která je v návštěvní hodiny přístupná veřejnosti, se dá dostat po zelené turistické trase. Po Dyji sem jezdí loďky a po prašných cestách koňská spřežení. V hradu se konají svatby.

Valtice

Kam na výlet - Zámek ValticeDominantou Valtic je barokní zámek s kaplí (využívána k hudebním produkcím) a kostel Nanebevzetí Panny Marie. okolí se nacházejí dvě veřejně přístupné stavby Lednicko-valtického areálu: Kolonáda na Reistně a Rendez-vous. Na sever vede červená turistická trasa do Lednice a modrá k Hraničnímu zámečku.